Terapeutit

Varhaisen vuorovaikutuksen psykoterapeutit

Carlsson, Teija

FM Musiikkiterapeutti

Perhe- ja paripsykoterapeutti

Vastaanotto: Espoon keskuksessa ja kotikäyntien toiminta-alueena pääkaupunkiseutu ja Keski-Uusimaa.

teija.carlsson@gmail.com

Flykt, Marjo

Psykologi, PsT

Vastaanotto: Kirkkojärventie 10 A 12, 02770 ESPOO

marjo.flykt@gmail.com



Heino, Suvi

Psykologi

Vastaanotto: Karjalankatu 9 B 12, 26100 Rauma. Vauvavaiheessa kotikäynnein. Toiminta-alue Rauman ja  Porin seutu

heinosuvi@gmail.com

Hyytinen, Piia

Psykologi

Vastaanotto: Asemakatu 37 (2krs), 90100 Oulu

Toiminta-alue: Oulu ja Oulun ympäristökunnat

piia.hyytinen@saunalahti.fi

www.alkupiste.fi

Ikonen, Heli

Psykologi

Terapeuttina työskentelen vanhemman ja lapsen välisessä suhteessa koettujen hankaluuksien ymmärtämiseksi ja helpottumiseksi. 

Vastaanotto vauvavaiheessa kotikäynteinä. Toimialueena pääkaupunkiseutu. Raskausajan vastaanottopaikka on Aatos-klinikalla.

heli.ikonen@elisanet.fi


Isosävi, Sanna

Psykologi, PsT

Erityisosaamistani ovat vanhempien trauma-kokemusten ja turvattomien kiintymyssuhteiden vaikutus raskausaikaan ja varhaiseen vanhemmuuteen. Työskentelyni lähtökohta on perheen tarpeisiin vastaaminen ja yhdessä määritellyt hoidon tavoitteet, muoto ja kesto. 

Vastaanotto: Helsingin Traumaterapiakeskus, Malminkatu 24 C 34, 00150 Kamppi, Helsinki 

sanna.isosavi@traumaterapiakeskus.com

Tällä hetkellä ei uusia terapia-asiakkaita. 

Jaskari, Saara

Toimintaterapeutti

Vastaanotto: Turku, Puolalanpuisto 1 A 37, 20100 Turku. Kotikäynnit, toiminta-alueena Varsinais-Suomi

terapiapalvelut.saarajaskari@gmail.com

p. 040 418 7667


Mannström, Anna-Leena

Lastenpsykiatrian ja -neurologian erikoislääkäri

Vastaanotto:   Aatos-klinikalla tai kotikäynteinä, toiminta-alue pääkaupunkiseutu

p. 040-7571212

annaleena.mannstrom@gmail.com tai

anna-leena@aatosklinikka.fi

Phillips, Sirpa-Sofia

Psykologi, työnohjaaja

Vastaanotot: Kotka ja Kouvola, lisäksi kotikäynnit, toiminta-alueena Kymenlaakso ja Itä-Uusimaa

sirpa-sofia.phillips@mieltensillat.fi

www.mieltensillat.fi




Salo, Saara

PsL

Työskentelen erityisesti vauvan ja vanhemman välisen vuorovaikutuksen vaikeuksien kanssa sekä vauvavaiheeseen liittyvissä parisuhdevaikeuksissa (tunnekeskeinen pariterapia viitekehys)

Vastaanotto: Helsinki, Kankurinkatu 2 (Punavuori)

saara.salo@theraplay.fi

Santala, Kaisa

Lastenpsykiatrian ja lastentautien erikoislääkäri, perhe- ja paripsykoterapeutti

Vastaanotto: Lappeenranta, Mikkeli ja Savonlinna. Myös kotikäynteinä.

santalakaisa1@gmail.com

www.kaisasantala.fi


Sarkkinen, Mirja

PsL, psykoterapian erikoispsykologi ja varhaisen vuorovaikutuksen ja integratiivisen psykoterapian kouluttajapsykoterapeutti.

Erityinen osaamisalue: raskausajan vuorovaikutuspsykoterapia.

Vastaanotto: Espoon keskuksessa ja kotihoitokäyntejä pääkaupunkiseudulla. Lisäksi netti/etävastaanottoa.

Varhaisen vuorovaikutuksen hoidon tai psykoterapian aloitus vain raskauden aikana.

Yksilö- ja ryhmätyönohjausta, myös tietosuojatussa netti/etäyhteydessä.

mirja.sarkkinen@outlook.com

www.mirjasarkkinen.fi




Savonlahti, Elina

Lastenpsykiatrian erikoislääkäri, varhaisen vuorovaikutuksen ja perhepsykoterapian kouluttajapsykoterapeutti

Vastaanotto: Turku ja Kaarina, psykoterapiaa myös kotikäynteinä. Yksilö- ja ryhmätyönohjausta sekä konsultaatiota varhaisen vuorovaikutuksen hoitoihin, myös netin kautta.

elina.savonlahti@netti.fi


Välimäki, Maria

Vastaanotto: Lahti. Toiminta-alue Päijät-Häme

maria.valimaki2@gmail.com

www.mariavalimaki.fi